Březen 2015

Happy Birthday to... #March

31. března 2015 v 12:49 | Sárča |  Happy Birthday to...
Březen strašně rychle utekl a spousta lidí oslavila své narozeniny, včetně našich příbuzných, kamarádů nebo zvířecích mazlíčků:) Pojďme si vypsat aspoň pár známějších tváří, které oslavovaly také:)

Neaktivita a nějaké to žvatlání:)

29. března 2015 v 15:45 | Sárča |  Something like a diary
Kdo se tu na blogu již více než týden neukázal? (Já) A kdo se za to stydí? (Já) A kdo se za to omlouvá?
To budu asi taky já..:/
Zítra, přesně ve dvě hodiny, se nám uzavírá klasifikace za 3.čtvrtletí a měli jste vidět, kolik testů jsme během min. týdne absolvovali. Nic příjemného a o nic příjemnější také není fakt, že i když je konec čtvrtletí, učitelé stále přidávají čím dál tím více písemek, na které se téměř nestíhám učit:( A proč že to všechno? Tak za a) mají málo známek a snaží se je všichni získat ve stejnou dobu. Za b) za měsíc tu máme maturity! ANO, vážně už za pouhý jeden měsíc (pokud někdo maturuje, omlouvám se za připomenutí a možnou depku...A dodat, že vám budu moc držet palečky). A protože učitelé budou celý květen lítat kolem maturit, moc testů se psát (díky Bohu) nebude!:) No a konečně za c) Na naší škole někdy začátkem června začíná rekonstrukce, tím pádem budeme mít asi o 14 dní zkrácenou klasifikaci. A výsledek? Že veškeré známky se musí stihnout v průběhu dubna a začátkem června...Brr..
Možná jako důvod d) bych dodala, že učitele prostě baví nás trápit.. Vždy řeknou, že jeden test navíc nás v jeden den nezabije..Horší pak je, když to třeba řeknou 3 učitelé za sebou....
Mno...A právě proto sem vůbec nestíhám chodit. Tak snad se to o prázdniny zase vrátí do normálu!:)
No a co se za tu dobu událo?

2 světy -který je lepší?

22. března 2015 v 20:37 | Sárča |  Úvahy, články..
Přihlásila jsem se na mail, kde na mě vykouklo téma do projektu blogerky Kiwi. Téma pro tentokrát znělo 'Holčičí a klučičí svět'. Páni. Je toho tolik, co by se dalo napsat, tak pojďme se na něco málo podívat.
Toto téma se řeší od...vždycky. V pravěku byly ženy uctívány, byly brány jako stvořitelky života. Tento takzvaný matriarchát se přehoupl do patriarchátu, což znamená, že ženy se odsunuly na druhou kolej. Mužům měly sloužit pouze pro potěšení a přivádění potomků na svět, zatímco muži zastávali vše ostatní. Patriarchát pomalu začal ustupovat, když se někdy v 18./19. století ženy začaly bouřit proti nerovnoprávnosti. Pak přišly tzv. feministky. Některé chtěly rovnoprávnost vůči mužům, některé chtěly znovu nastolit matriarchát. Jak sami můžete vidět, po dlouhé době se ženám podařilo dostat do stejného postavení, jako mužům a myslím, že to tak je dobře.
To by bylo trochu z historie (děkuji naší dějepisářce, díky které si většinu věcí stále pamatuji). Snad to nevyznělo nějak jinak, než jsem původně zamýšlela. Osobně si myslím, že tak, jak to je teď, je ideální.
Přesto stále kolují kolem obou pohlaví různé předsudky. Třeba že ženy patří jedině do kuchyně, nebo by neměly řídit. (Jak mi řekli kámoši-samozřejmě kluci- až si budu dělat řidičák a budu dělat cvičné jízdy, radši začnou chodit kanálama.. Pro jistotu..Pff:D)


Shrnutí několika minulých dní

18. března 2015 v 18:37 | Sárča |  100 Happy Days
Zdravím:)
Včera jsem se do psaní vážně položila a mám předepsané celkem 3!!články, do toho píšu tento čtvrtý!:))
Za což jsem vážně ráda:)!
Tento článek píšu hlavně proto, že se s vámi chci podělit o nějaké fotky, tak snad se budou líbit:)

Začnu nedělí, 8.března. Od taťky jsme s mamkou dostaly krásné karafiátky, které nám oběma udělaly obrovskou radost:) Tak se s vámi o jeho fotku také podělím:)
Je, spíše byl:/, nádherný! :)

Návštěvnost 9/3/2015- 15/3/2015

16. března 2015 v 19:25 | Sárča |  Návštěvnost blogu
Minulý týden jsem stihla přidat jen dva články. Nejdřív jsem byla unavená, následně mi nebylo dobře a já se na počítač vůbec nedostala. Každopádně moc děkuji za krásné komentáře u minulého článku a za moc hezkou návštěvnost v minulém týdnu:)
Během dneška, nejpozději zítřka přidám shrnutí několika min. dní, nějaké fotky a tak:)
Pondělí...14
Úterý...15
Středa...22
Čtvrtek...29
Pátek...37
Sobota...12
Neděle...18
Celkem...147
To je prozatím vše, u dalšího článku se na vás budu těšit:)

Otázky, které nemají správnou odpověď #3

11. března 2015 v 19:07 | Sárča |  TAGY
Je to neuvěřitelné, ale máme tu již 3. díl této série:)!
Ptali jste se mě, jestli plánuji v této sérii pokračovat a odpověď je...rozhodně..ANO:)
Tak jdeme na to:)!
Začnu otázkou, na kterou se mě u min. otázek ptala Allex, které děkuji za nápad:)

1.Byla bys nesmrtelná, ale porazitelná nebo neporazitelná, ale smrtelná?
Pochopila jsem to tak, že bych byla nesmrtelná, ale kdokoliv kdykoliv by mě bez problémů porazil, ale pak bych žila dál. Nebo naopak bych mohla umřít, ale ne v bitvě, přičemž bych všechny bitvy i vyhrála...
Po dlouhém uvažování asi neporazitelná, ale smrtelná:) Každou bitvu bych vyhrála a pak odešla nějak jinak.. Tak to je ve většině akčňácích.. Hlavní hrdina všechny porazí a nakonec ho třeba sejme vlak..:D
Ale teď už trochu vážně:) Já osobně na nesmrtelnosti nevidím nic až tak moc dobrýho.. Vidíte umírat všechny, na kterých vám kdy záleželo, účastníte se většiny válek...Ne, děkuji..:)
Takže z tohoto důvodu spíše ta druhá možnost:) Ale je to hodně náročná otázka:)

2.Radši bys neustále do něčeho při chůzi narážela nebo stále koktala při mluvení?
Protože to první se mi stává docela často, asi bych u toho i zůstala..:D Zrovna včera jsem šla po pokoji a najednou se předemnou objevila taška. Samozřejmě jsem o ni zakopla, praštila se o skříňku, u které byla pohozená a při balancování, abych nespadla, jsem se rozplácla o zeď..:D
To bych už ani nebyla já..O:)

Návštěvnost 2/3/2015 -8/3/2015

9. března 2015 v 17:32 | Sárča |  Návštěvnost blogu
Zdravím!:)
Tři dny jsem tu nebyla a protože bylo venku opravdu nádherně, neměla jsem nějak potřebu počítač vůbec zapínat:)
Tak jaký jste měli den? Z důvodu lyžáku nás dneska z naší třýdy do školy přišlo jenom 6 a tak jsme byli spolení s jinou třídou. Byl to vážně fajn a kupodivu i docela zábavný den, kromě jeho závěru. Copak když má kamarád stejnou cestu domů jako já, tudíž jdeme logicky kousek spolu, musí z nás být hned pár? Nesnáším drby nějakých lidí, kteří mají tak nudný život, že se musí starat o ten můj;).. Ale odpoledne si kvůli tomu rozhodně kazit nehodlám!:)
Aspoň že venku je už nádherně, celý víkend, když jsem měla volno, jsem trávila venku nebo na zahrádce:) Jediné co mi radost z jara kazí, je přítomnost alergie, která se po roce opět dostavila..:/
Tak jdeme na tu návštěvnost, která je oproti minulému týdnu o něco slabší, ale může za to má neaktivita, které jsem si vědoma:/ Snad to během tohoto týdne aspoň trochu vylepšíme:) Ale i tak vám moc děkuji:)
Pondělí...29
Úterý...19
Středa...14
Čtvrtek...19
Pátek...16
Sobota...25
Neděle...16
Celkem...138

Dneska se můžete ještě těšit na 'Otázky', v následujících dnech pak na nějakou tu úvahu a také na nějaké fotky, o které bych se s vámi ráda podělila:)


Čas všude kolem nás- aneb Tik Ťak

5. března 2015 v 20:47 | Sárča |  Úvahy, články..
Čas je zvláštní pojem, na který má každý z nás rozdílný pohled. Někdo ho má nedostatek, někdo naopak přebytek. Myslím, že ani jedna z možností není úplně dobře. Někdy se nám pět minut může zdát jako pět hodin nebo naopak jen pár vteřin. Vnímání času je opravdu pozoruhodné.
A co že to ten čas vlastně je? "Čas určuje okamžik události na časové ose a je také jako souřadnice vzdálenosti dvou okamžiků." -Wikipedie
Což znamená, že všechno kolem nás je jakýsi časoprostor, ve kterém se snažíme žít. Vše kolem, vše co vidíme i slyšíme je určeno tímto prostým slovem. Bez času bychom nemohli existovat. Vždyť již lidé ve starověku, ba i v pravěku zaznamenávali datum a čas. Jako příklad si uveďme sluneční hodiny, nebo jen jednoduché rozlišení dne a noci.

Info

4. března 2015 v 22:23 | Sárča |  All about blog
Asi nemá cenu se omlouvat. Poslední dobou kvůli škole nestíhám vůbec nic..Chtěla jsem přidat alespoň nějaké citáty nebo obrázky, ale počítač stávkuje a tak jsem se odhodlala napsat alespoň tuhle informačku..Alespoň že mobil funguje..:)!
Každopádně, zítra (to znamená 5.3.) se můžete těšit na jednu úvahu, kterou jsem konečně dopsala..A samozřejmě fotku antistresového kuřete, kterou mají holky slíbenou..:D
Své oblíbené blogy mám také v plánu oběhnout během zítřejšího odpoledne:)
Takže se omlouvám, ale snad to chápete..Pokusím se vám to v co nejbližší době vynahradit..:)
Děkuji za pochopení, Sárča..:)

Návštěvnost 23/2/2015- 1/3/2015

2. března 2015 v 20:46 | Sárča |  Návštěvnost blogu
Znáte takovýto, když přijdete dom úplně vyčerpaní, tak si jen sednete před televizi a čučíte klidně i na ne zrovna inteligentní věci? Zrova dávali Ordinaci z roku 10 a já nechápu, jak se taková blbost mohla udržet do současnosti..Již před těmi pěti lety to byla splácanina, ale co z toho dělají teď, je neskutečný..Jako např. věstkyně Melisa.. Každopádně pak jsem si pustila ještě filmík Na sv. Valentýna a dokoukala ho něco kolem 18.hodiny...To jsem se přemístila do svého pokoje a zjistila, že se mi stále nechce vůbec učit...Tak snad se zítra vyhnu veškerému zkoušení!:D
Přidávám zde týdení návštěvnost, která se od min. týdně o něco zvedla, za což jsem moc ráda:)
Pondělí...20
Úterý...13
Středa...39
Čtvrtek...32
Pátek...39
Sobota...48
Neděle...33
Celkem...224
A protože se musím jít šprtat matiku, které se nevyhnu (tenhle týden z ní píšeme 4 písemky-včetně dneška)...Jak jsem dneska zjistila, koncem měsíce se u nás již uzavírá klasifikace...Nějak moc rychle to uteklo..:x
Pro dnešek se s vámi rozloučím videem od ViralBrothers s názvem Kalba. Ani nevím proč jsem měla potřebu si ho pustit, možná proto, že jsem se po ránu cítila podobně jako kluci:) Ale tak, na zvednutí nálady..:D
Doufám, že jste si víkend pořádně užili a dnešní den přežili..:)