Den třicátý!- Význam tohoto blogu:)

10. února 2015 v 20:17 | Sárča |  30 Day Challenge
Dnes je třicátý den výzvy (30/30), tak jsem se přeci jen odhodlala nějaký článek napsat, přestože jsem úplně vyšťavená (probděná noc a škola moc nejdou dohromady). Když jsem se probudila (asi tři minuty před budíkem- to mi to pěkně začalo), jediné, co jsem měla na mysli bylo 'Kafe!' či cokoliv, co obsahuje aspoň trošku kofeinu, který by mi zajistil přežití náročného dne..
Btw, tu mikinu chci!!:D<3
Dneska jsem byla poprvé po nemoci ve škole a nebudu vás zatěžovat nedůležitými informacemi, ale můžu vám říct, že jsem neskutečně ráda, že jsem konečně doma. Jen co jsem dorazila, přišlo na řadu karamelové kafíčko s koblížkou koupenou mou maminkou (tímto se omlouvám všem hladovcům:D ). Teď sedím ve svém pokoji a snažím si do hlavy natlačit několik lekcí němčiny, ze které, jak jsem se vlastně omylem dozvěděla, zítra píšem. K tomu vstávání v půl šesté...Help me!!
Také jsem konečně dočetla knížku Dvakrát dospělá (vím, chvíli to zabralo, ale mám do toho i povinnou četbu) a tak se co nejdříve můžete těšit na recenzi a celkově na nové články:) (něčím ten denní přísun článků díky končící výzvě nahradit musím:D:) )
30! -Proč jsi začala blogovat a jaký je význam tvé přezdívky a názvu blogu?
Nějak moc otázek najednou, ale tak..Why not..:) Jdeme na to:)↓


Takže za prvé-proč jsem si vlastně založila tento blog?
Již jako malá holčička s dvěma culíčky jsem skládala básničky (zrovna nedávno jsem našla básničku o koze Líze:D) a přestože jsem měla období, kdy jsem pero (to jsem vážně ještě psala perem) nevzala dobrovolně do ruky, nějak jsem si k psaní, tentokrát již propiskou, cestu našla a jsem za to ráda:) Nejdříve to byly různé fan fiction, později to přešlo k nezávazným příběhům a došlo to k úvahám, které jsem si poslední dobou vážně zamilovala:) Ale protože jsem všechny tyto věci (a je jich vážně dost) dala přečíst maximálně tak kamarádce či občasně rodině (většinu jsem si ale stejně nechala jen pro sebe, hihi), přestalo mi to stačit a já měla potřebu se o své psaní podělit i s někým nezávislým, kdo by mi řekl pravdivý názor:) To je první důvod:) Dalším důvodem je, že mi blogování začalo chybět. Měla jsem fan blog s kamarádkami (vlastně pořád mám, přestože už ne moc aktivní), následně jsme si jeden založily s kamarádkou, ale každá jsme od něj chtěly něco jiného, tak tento nápad krachl. Asi rok zpátky jsem si jeden založila na jiném serveru, než je blog.cz, ale nějak mi to nevyhovovalo a tak po poměrně krátké době zůstal neaktivní. Jenže, já jsem chtěla psát. Chtěla jsem se seznámit s nějakými fajn blogery. Nechtěla jsem si své články, příběhy, úvahy nechávat jen pro sebe:) Jen jsem nemohla vymyslet jméno...Až mě to jednou kolem Vánoc napadlo a já měla jasno, že tentokrát už to vyjde!:) Tak teď nastala otázka, jak to jen zrealizovat?:)
Význam mé přezdívky bych zřejmě mohla přeskočit, ale abych měla klid na duši, i tak ji zodpovím.. Jak jsem již psala v předchozím článku, moje jméno je nečekaně Sára. Ale moc nemusím, když mě někdo (výjma autorit samozřejmě) takto oslovuje. Mám ráda zdrobněliny mého jména a mí kamarádi toto vědí, proto mi 'Sáro' řeknou převážně jen tehdy, když mě chtějí 'naštvat' :D:) Mé jméno zdrobňují různě, ale nejvíce vede 'Sári'. Jenže přezdívka na blog ve znění Sári se mi nezdála, tak přišlo na řadu Sárča, které je hned v závěsu a mně se hrozně líbí:D
A název blogu? To jsem myslím zmiňovala hned v úplně prvním článku, ale je mi jasné, že spoustu z vás ho nečetlo, tak ho řeknu ještě jednou:)
Jak jsem již řekla někde v horní části tohoto článku, dlouho jsem přemýšlela nad názvem blogu a žádný originální mě vážně nenapadal. Tedy do okamžiku, kdy jsem měla rozečtenou knížku 'Terapie láskou', neboli v anglickém originále známém jako 'Silver Linings'.:) A cože to vlastně znamená? Naději:) Že všechno má i tu dobrou stránku věci:) Je to vysvětlováno tak, že každý mrak, ať je sebetmavší, je orámovaný stříbrnou linií, která označuje jeho konec..:) Když jsem tohle v té knížce četla již poněkolikáte, začala jsem o tom přemýšlet a najednou mi to přišlo jako geniální myšlenka:)
Takže když přišel spontánní nápad, že si teď založím blog, jen vymyslet jméno a já se dočetla o stříbrném lemování, najednou jsem měla název blogu!:) Přišlo mi to jednoduché, přesto vše říkající. Přestože to hodně lidí neví, tento název má hlubší myšlenku:)
Minulý rok, vlastně spíše jeho začátek, pro mě nebyl zrovna jednoduchý a chvíli mi trvalo se z něho vzpamatovat. Jen co se tak stalo, rozhodla jsem se začít trošku riskovat a ocelovat se, užívat si života. Jsem ráda, že jsem to zvládla tak, jak to teď je a na začátku roku jsem si řekla, že už se více trápit nehodlám, kvůli ničemu a kvůli nikomu. Že začnu žít svůj život vážně naplno:) Měl to odstartovat právě nový rok 2015, který jsem si rozhodla náležitě užít:)
A k tomu zmíněnému riskování patřilo si založit i tento blog:) A jsem vážně neskutečně ráda, že jsem se odhodlala. Ani nevíte, jak je pro mě motivující, když něco napíšu a vy mi napíšete nějaký komentář. Přestože ne vždy na každý odepíšu, každý si přečtu, někdy i několikrát:D:) Vždy mě to nakopne a mám hned chuť si sednout (či lehnout, podle situace a místa) a začít psát. Psát a psát. Konečně dělám něco, co mě baví a můžu se o to podělit s vámi:)!! Za což vám moc děkuji:))
Všimli jste si, dneska jsem už nenapsala, že to bude kratší článek:D Tušila jsem, že se rozepíšu (no jo, jakkoliv zabít čas, jen aby nedošlo na učení!) A docela mě to i probralo, takže se na to můžu jít vrhnout:// Ale před tím nějaké jídlo, docela mám chuť na pizzu, kterou jsem doma objevila, takže tak:) (znovu posílám omluvu hladovcům:D)
Docela mi je teď líto, že tato výzva už končí..Možná se časem zase na nějakou (tentokrát ménědenní) vrhnu O:D

Ještě než se s vámi pro dnešek rozloučím, tak přidávám písničku, která mi dneska celý den hraje v hlavě:) Když jsem ze sebe ráno dělala něco, co by se aspoň vzdáleně podobalo člověku, právě tohle byla písnička, kterou hráli těsně před tím, než jsem vypla rádio..A bum, nemůžu se toho zbavit..:)
Jaký názor máte na tuto písničku vy?:) Popřípadě chystáte se na film 50odstínů šedi, ke kterému tato písnička patří?:) Já zřejmě ne, není s kým a s tak trošku úchylnými kamarády (nic ve zlém, mám je ráda) na to nemám odvahu:D:)
Moc děkuji všem za přečtení, za případný komentář a budu se těšit u dalšího článku..:)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kateřina. Kateřina. | Web | 10. února 2015 v 20:46 | Reagovat

Skvělý článek. Také jsem před tímto blogem měla pár blogů, ale pořád to nebylo ono, tak jsem furt rušila a nevím co ještě :-D. Po dlouhé době mi začalo chybět psaní čehokoliv někam, tak jsem se rozhodla, že zase začnu. A vůbec nelituji :-)

2 Limonáda • Blowme.blog.cz Limonáda • Blowme.blog.cz | Web | 10. února 2015 v 21:12 | Reagovat

Jé, tak to je opravdu krásný název, ani mi to tak nějak nedošlo :) je to opravdu moc pěkné, opravdu takové motivační :D :)

3 Allex Allex | E-mail | Web | 11. února 2015 v 15:00 | Reagovat

Skvělý článek!!! ;) komentáře mě taky vždycky tak nějak nakopnou. :) :) :)

4 Andey Andey | Web | 11. února 2015 v 16:45 | Reagovat

Moc pěkný článek. Je skvělý, že název blogu má hlubší význam. Já jsem taky tu písničku nemohla pustit z hlavy, když jsem ji poprvé slyšela. :)

5 Kristeen Kristeen | Web | 11. února 2015 v 19:05 | Reagovat

Tiež som mala "pár pokusov" pred týmto blogom, čo mám teraz :) No proste to nebolo ono a bolo to už aj pár rokov dozadu. Pekný článok ;) A tú pesníčku od Ellie teraz milujem :)

6 *Anne *Anne | E-mail | Web | 11. února 2015 v 20:07 | Reagovat

Tu knížku si snad přečtu,zní to lákavě :) Já se na film chystám s mým kamarádem,no uvidíme no :'DD a tu písničku miluju,pořád dokola jí jedu :3

7 Jolča Jolča | 13. února 2015 v 19:15 | Reagovat

Ach Bože, teď jsem byla na lyžáku a ta písnička je mezi holkami hitem :D Je úžasná :D Na ten film se nechystám. Fuj, naprostý propadák! Sorry, ale jen naprostý idiot by takovou pitominu mohl zfimovat :/ Na Databázi knih je to jedna ze sta nejhůře hodnocených knih celkově. A je jich tam několik tisíc.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama