Únor 2015

Happy Birthday to... #February

28. února 2015 v 13:07 | Sárča |  Happy Birthday to...
Další měsíc uplynul jako voda a během něho své narozeniny oslavila spousta osůbek. Pojďme si nějaké známější tváře i tento měsíc vyjmenovat..:)
A oslavenci za měsíc únor jsou:

Something Like a Diary #3

26. února 2015 v 19:57 | Sárča |  Something like a diary
Ano, jsem tu zase a mám pro vás hned několik novinek:D
Za prvé, wow, oravdu mě překvapilo, že se vám líbí nápad 'Otázek'. Pár z vás se mě ptalo, jestli s tímto formátem budu pokračovt a má odpověď je, že ano:) Jsem ráda, že se vám tento nápad líbí a rozhodně mám v plánu s ním i nadále pokračovat:) Otázek je spousta, ale jak jsem již psala, pokud vás nějaká napadne, neváhejte ji napsat dolů do komentáře:) Byla bych vám moc vděčná!:)
Další, neméně důležitá zpráva, je, že mám strašně šikovného tatínka, kterému se během včerejška podařilo můj noťas rozchodit! Ani nevíte, jak jsem ráda a musím říct, že jsem asi měla menší absťák:D Snažím se pořád něco dopisovat, promazávat a ukládat všelijaké soubory, abych měla pro příště vše uložené, kdyby se tentokrát nepodařil zprovoznit.. Ale teď je teď a právě v tuto chvíli se snaží aspoň trošku fungovat. Což je super:)
Dneska jsem byla u zubařky, jak já tu jejich ordinaci nemám ráda. Vždy když tam přijdu a do nosu mě praští ta 'vůně' desinfekce..Brr.. Naštěstí mám hodnou pani doktorku, ale jen co mě propustila ze své moci, čapla jsem bundu a hurá co nejdál odsud a doufám, že se s ní nejdříve setkám za půl roku na preventivce!:D:) Jenže tím toto trápení neskončilo a já ještě musela k obvodové doktorce, kde jsem se nevyhla 'bodnutí včeličkou' jak s oblibou vždy říkává. Naštěstí po tomto zážitku jsem zamířila domů a rozhodla se, že celý den strávím již v bezpečí domova!
Jediné, čemu jsem neodolala, více než hodinu jsem strávila na zahrádce, neboť sluníčko svítilo úplně celý den a teploměr ukazoval neuvěřitelných 12°C!! Už cítím blížící se jaro a jsem za to neskutečně ráda! Tak snad už od zimy nebude žádná podpásovka!:)

Otázky, které nemají správnou odpověď #2

23. února 2015 v 19:56 | Sárča |  TAGY
Dneska tu mám pro vás další část 'Otázek, které nemají správnou odpověď', ale ještě než se na ně vrhnu, ráda bych se trošku rozepsala:)
Za prvé, jsem moc ráda, že se vám deníčkové články líbí, budu se je sem snažit přidávat co nejčastěji:)
Další věcí je, že dneska jsem byla lyžovat. Bylo to super, do svého pomysleného deníčku si můžu zapsat další trapásek, vlastně dva, ale ten druhý nikdo snad neviděl:D Každopádně jsem při něm hodila tlamu a teď mám něco s prstem, tak snad to rozhýbu.:) Poslední věc, co potřebuji, je sádra..:)
A pár z vás se u minulého článku divilo, proč jsem s kamarády nešla, když už pro mě zašli..Sami to určitě moc dobře znáte, kdy nemáte na chození náladu, obzvlášť když venku mrzne a vy jste zazvonění kámošů nečekali. Ti by na vás museli čekat, než byste ze sebe vůbec udělali člověka..O:) Vy nervózní, oni nervózní.. Už jsem s nimi domluvená na jiný den, kdy nás půjde víc a hodláme si to užít;) Ne vždy se každému chce něco dělat..:)
Poslední věcí je informace, že noťas stále nefunguje a ještě asi dlouho nebude...Takže prozatím se pokusím články vydávat alespoň jednou za dva dny, víckrát to asi nepůjde..:(
Tak a rovnou jdeme na otázky:) Začnu dvěma, na které se mě pod minulým článkem ptala Lucka, které za položené otázky děkuju:) Tak stačí rozkliknout celý článek a můžeme se dát do toho:)!


Návštěvnost 16/2/2015-22/2/2015

23. února 2015 v 19:09 | Sárča |  Návštěvnost blogu
Další týden rychle utekl a já tu mám další návštěvnost:)
Tento týden jsem na blog toho moc nepřidala, za což můžu poděkovat svému rozbitému noťasu, tak návštěvnost přeci jen poměrně klesla, ale i tak vám všem, kteří sem chodíte, moc děkuji:)
Pondělí...30
Úterý...29
Středa...36
Čtvrtek...20
Pátek...22
Sobota...24
Neděle...20
Celkem...181

Something Like a Diary #2

21. února 2015 v 20:29 | Sárča |  All about blog
Vy jste na mě v ten pátek museli hodně myslet a držet mi palce, protože ze všech testů mám poměrně dobrý pocit! Díky moc všem:D:)
Noťas stále není opravený a protože nikdo neví, co s ním, zřejmě bude muset do opravny..
Dobrou zprávou však je, že mi po včerejším příchodu domů začaly prázdniny, tudíš i víc času na články:) Tedy, ne každý den, protože mám nějaké plány, které bych za ten týden chtěla stihnout, ale něco by tu přibýt rozhodně mělo:) A začít by to mělo hned zítra:) Jste rádi? Já totiž ano:)

Something Like a Diary #1

19. února 2015 v 20:17 | Sárča |  Something like a diary
Taky jste po tomhle týdnu tak unavení, jako já? Aspoň že příští týden máme prázdniny, tentokrát je vážně potřebuji. Učitelé nám tento týden naplánovali několik písemek a na pátek se to sešlo tak hezky, že jdeme do školy na 5 hodin a z toho píšeme 5 písemek..Není to krásný den? Takže jen co dorazím domů, skočím do postele a odstartuju seriálový marathon či četbu nějaké fajn knížky:) Už se na to moc těším:3

Internet a my

16. února 2015 v 18:41 | Sárča
Čauky, tento článek je již předepsaný a tak jsem se rozhodla ho sem umístit, aby blog nestál:) Noťas stále stávkuje (argh), ale aspoň něco sem přidat můžu:)
Dneska také oběhnu všechny své oblíbené blogy, tak můžete čekat komentík:D:) Nebojte, nezapomněla jsem na vás, jen nebyla možnost se na váš blog mrknout:( Hned to napravím;)) A omlouvám se, že to teď nějakou chvilku bude takhle, budu doufat, že to do příštího týdne rozchodím, aby to zase vjelo do starých dobrých kolejí:)
A jak jste se dneska měli? Já jsem šíleně unavená a vůbec se mi nechce jít učit, přestože musím, zítra se nějakým těm písemkám rozhodně nevyhnu:/
Tak si užijte článek zařazeného do projektu blogerky Kiwi (odkaz na konci článku:))
-----------------------
Pod slovem my si z nějakého důvodu představuji spíše 'dnešní' generaci, přestože to není pravidlem. Vezměte si naší závislost na moderní technice, bez které již nedáme ani ránu, zatímco starší lidé ji ani tak moc nevyhledávají. Jdou radši na zahrádku nebo na procházku..A myslím si, že to je mnohem lepší (a zdravější) než hodiny bezdůvodně čumákovat před počítačem.

Návštěvnost- 9/2/2015-15/2/2015

16. února 2015 v 17:26 | Sárča |  Návštěvnost blogu
Vítám vás u nového článku:) Jen pro info, jak to tak vypadá, rozbil se mi noťas. Nevím, jestli se mi podaří ho rozchodit (budu se modlit, aby ano), ale do té doby budu články psát na velkém stolním počítači. Asi si teď říkáte, v čem je problém? Velký PC je pro celou rodinu, takže se nás tu střídá víc (noťas mám pro sebe). Navíc se tak trošku seká a mě nebaví jen sedět na židli (s noťasem chvíli ležím, chvíli sedím, znáte to).. A proto se omlouvám, když hned nebudu reagovat a také se moc předem omlouvám, pokud teď všechny své affs nezvládnu oběhnout. Jen co bude možnost, na svém blogu najdete můj komentář..:)
Nevím, jestli se sem dneska ještě dostanu, ale aspoň přidám návštěvnost za minulý týden:) Ty tři sotvky jsou úžasné, moc vám děkuji:)
Pondělí...65
Úterý...36
Středa...22
Čtvrtek...48
Pátek...54
Sobota...55
Neděle...46
Celkem...326
Tak mi držte palce, aby můj noťas přestal stávkovat. Jen co se tak stane, můžete se těšit na příval článků..:)
Tak si užijte zbytek dne. Já se jdu učit na zítřejší předměty a udělat aspoň něco málo s mou vizáží:D Snad brzy již u normálního článku..ahoj:))


Bolest a My -TT

15. února 2015 v 18:47 | Sárča |  Téma týdne
Když se řekne bolest, každý si pod tímto slovem představí něco jiného. Někomu se vybaví nedávný úraz, někomu již několik let stará záležitost, která ho poznamenala na srdci.
Jenže, jak můžeme znát jednotný lék na něco, co má tolik možnosti?
Ano, v některých případech nám může pomoci hodně hlasitá muzika, čokoláda a nebo náš oblíbený film či seriál. Já k těmto věcem ještě přidávám propisku, prázdný papír a začnu psát. Píšu tak dlouho, dokud nemám pocit, že jsem ze sebe všechno vypsala. Teprve když cítím, že nemám víc, co říct, když jsem všechno svěřila svému papíru, ten nejtěžší balvan ze mne spadne a já se mohu volněji nadechnout.
Ovšem ne vždy toto zabere. Tento případ se dá použít pouze při psychické bolesti, nikoliv při fyzické, a i tak ne ve všech případech. Bohužel.
V tomto článku se zaměřím spíše na psychickou bolest, neboť ta fyzická.. co k ní říct víc..Snad jen, aby si člověk vzal něco na utlumení nepříjemného pocitu či zvolil různorodé obklady..Přes léčení úrazů přeci jen moc nejsem..:D
Stejně jako je mnoho druhů bolestí, stejně tak mnoho je i způsobu, jak je 'vyléčit'.
Někdo volí čokoládu či si jde zasportovat, což je samozřejmě ta lepší varianta. Někdo začne požívat velké množství alkoholu, léků, pod tlakem duševní nepohody zkusí první (většinou ne poslední) cigaretu či drogu. Někdo může upadnout do depresí, někdo se může začít sebepoškozovat, aby přehlušil psychickou bolest bolestí fyzickou. Bohužel to může dojít až tak daleko, že si někdo šáhne na život. Různí lidé řeší různé bolesti různými způsoby. A je na každém, jak se tuto bolest rozhodně řešit.
V čem se ale psychická a podle mého posouzení i fyzická bolest shodnou, je skutečnost, že tím jedním lékem, který nám může pomoci, je čas. Ať už se jedná o cokoliv, pamatujte, že 'Co bolí, to jednou přebolí'. Přestože se to tak zdát nemusí, jednou prostě ten lepší zítřek přijít musí! Nic netrvá věčně, ani to špatné období a i když se nyní můžeme cítit nejzranitelnějšími tvory na planetě, za nějakou dobu se sebereme a začneme sílit.
Pokud v tomto světě chceme žít, nic jiného, než se několikrát z té chladné země sebrat, nám stejně nezbyde..:)
A co vy? Jaký 'lék' používáte na zlepšení nálady vy?:)

Otázky, které nemají správnou odpověď #1

14. února 2015 v 18:38 | Sárča |  TAGY
Tak jak si dnešní den užíváte? Nějak speciálně nebo dnešní sobotu trávíte jako normální den?:) Já ležím doma, koukám na filmíky a tak:)
Pro dnešek jsem si řekla, že se vyhu fb, kde budou desítky statusů týkajících se Valentýna..Netušila jsem, že toho bude tolik i na blogu..:) Proto jsem se rozhodla, že odlehčím téma a ničemu vážnému se pro dnešek věnovat nebudu, nechám si to až na jindy:)
Jistě znáte youtubera Stejka, který má na svém kanalu mnoho formátu videí, mezi nimi i ten s názvem 'Otázky, které nemají správnou odpověď'. Rozhodla jsem se jeho videi inspirovat:)
A o co že vlastně jde? Je to vlastně něco jako 'TO nebo TO', takže vždy budu mít na výběr mezi 2 věcmi a budu si muset vybrat pouze jednu z nich. Jsou to poměrně složité otázky, na které mnohdy vážně neumím odpovědět:D Tak jdeme na to:)