Den jedenáctý- Silná stránka mého já

18. ledna 2015 v 13:29 | Sárča |  30 Day Challenge
Původně jsem dne 11, 12 a 13 chtěla spojit do jednoho článku, ale byl by z toho opravdu dlouhý článek, proto je nakonec vydám jednotlivě:)
11. Jaké jsou tvé silné stránky?
Na podobnou věc se nás nedávno ptali i ve škole. Na rozhodování jsme měli jen pár okamžiků a museli jsme říct alespoň 3 vlastnosti, které na sobě oceňujeme. Proto jsem nakonec odpověděla, že mám opravdu velkou trpělivost(výdrž), načež velká část spolužáků souhlasně přikývla. Tuto vlastnost mám danou tak, že mě jen tak něco nerozhodí a když přeci jen ano, nedám to na sobě najevo. Ale kupí se to na sebe tak dlouho, že pak stačí už jen trošku něčím přidat a já vyletím.. Ale jen co se zase uklidním, začíná to všechno od začátku. Takže z toho plyne, že trpělivost mám, ale vyplatí se ji napokoušet;)
Další věc je, že se věci snažím brát pozitivně. 'Všechno zlé je pro něco dobré' a i když to v tu chvíli opravdu bolí, časem, když bolest pomalu začíná slábnout, si uvědomím, že mě to jen a jen posílilo:) A s tím souvisí to, že si myslím, že jsem i po několika nepříjemných zkušenostech docela silná-vždy jsem se kousla a vydržela to. Jsem tady a žiju dál svůj život, který nemusí být vždy perfektní, ale snažím se v něm hledat ty fajn okamžiky. Když se pak cítím špatně, vzpomínám na to dobré, což mě nakopne k tomu se sebrat a dál si užívat života:)
V jedné knížce, kterou momentálně čtu, bylo napsáno: 'Život je jednoduchý, to jen lidé si ho dělají složitým." Něco na tom přeci jen bude. Ale pak tu je velká hromada citátů, které říkají, že život ani jednoduchý být nemůže. A kdyby přeci jen byl, tak by na tom světě byla nuda. Je to těžké, stejně to asi nevykoumáme, jak to jen je. Ale na obou typech citátů se nachází kus pravdy. A věřte mi, i když se to v ten okamžik nemusí zdát, jednou se všechno otočí k lepšímu a vy budete zase šťastní. Tolikrát jsem tomu nevěřila, ale nemůžeme být nešťastní donekonečna. Jednou ten zlom přijít musí..! :)


Třetí věcí, kterou jsem na sobě 'ocenila' je ta, že se snažím co nejvíce pomáhat i lidem, které třeba skoro neznám. Bohužel někdy i na svůj úkor, ale většinou se včas proberu. Nechci říct, že se nechávám využívat, to zase ne, ale spíše kolikrát myslím na ostatní víc, než na sebe. Ráda pomáhám, snažím se být přátelská, cítím se pak líp:)
A zmíním ještě to, že jsem docela perfekcionista, ale pouze na věci, které mě zajímají a baví.:D Je to se mnou mnohdy náročné, protože chci mít všechno perfektně uspořádáné-jako např. mé knížky v knihovně-všechny přehledně vyrovnané, protože je mám ráda.:)
Vždycky jsem říkala, 'co tě nezabije, to se tě pokusí zabít znovu'. Mnohdy je to bohužel pravda, že tatáž věc či osoba se vás bude pokoušet znovu a znovu dostat na kolena. Jediné, co v tu chvíli můžete udělat je se kousnout a vydržet. Pak je dobré si říct: "Co tě nezabije, to tě posílí," a pak budete vůči dalčím pokusům odolní! :) Důležité je zůstat silní a nevzdávat se. To je to, co ostatní chtějí, tak jim tu radost nedopřejme..!:)
A jaké silné stránky máte vy?:) Vím, že to není úplně jednoduché říct, pro mě to taky nebylo jednoduché, natož to napsat takhle veřejně. Ale člověk si pak lépe uvědomí svojí hodnotu a může na svých dobrých vlastnostech začít stavět..:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Charlotte Charlotte | Web | 18. ledna 2015 v 14:31 | Reagovat

je fajn se takhle sebezhodotit:)

2 Simply I♥ Simply I♥ | Web | 18. ledna 2015 v 14:39 | Reagovat

tento článek má cosi do sebe:) líbí se mi,že se zvládneš sama zhodnotit,to já bohužel nedokážu až takhle:/ možná,že se o to někdy pokusím:)

3 Jolča Jolča | 18. ledna 2015 v 14:44 | Reagovat

Páni, super článek :) Silné stránky, hm... No, když jsem z něčeho zoufalá, nedám to na sobě znát. Když chci, umím se před lidmi uzavřít a všechno to pak vybrečím doma :D Další věcí je, pokud se to tedy dá pokládat za silnou stránku, že jsem hodně sečtělá. Jde mi čejina, dávám ji bez problémů :) No a... eh... je to fakt těžké vymyslet :D No jo, taky se řídím větou "Všechno zlé je k něčemu dobré" a snažím se na všechno nahlížet z té lepší stránky, nepropadat záchvatům paniky a tak podobně. :) Super článek, taky strašně moc lpím na knihách a musím je mít hezky srovnané a bez poskvrnky, zatímco oblečení se mi válí po zemi a jezdím po něm židlí :D

4 Allex Allex | E-mail | Web | 18. ledna 2015 v 14:59 | Reagovat

Skvělý článek. Já jsem taky celkem perfekcionista, hlavně jsem zaměřená na svoje oblíbené věci a to, co mě baví. Snažím se myslet co nejvíce pozitivně a řídím se tím, že ne všechno je tak špatné jak se zdá. všechno ma své dobré stránky. Jinak si celkem zachovávám klid v neklidných situacích. Ale nikdy jsem nad svými silnými stránkami nějak moc nepřemýšlela.

5 Sárča Sárča | Web | 18. ledna 2015 v 15:18 | Reagovat

[1]: [2]: Abych byla upřímná, také jsem o tom nikdy nepřemýšlela. Donutila mě k tomu až jedna kantorka ve škole a následně tato výzva:) Není to jednoduché, ale člověk by se měl podívat do zrcadla a aspoň jednou za čas se za něco pochválit. :) Každý den se jen kritizujeme, tak proč se i neocenit:)

[3]: [4]: holky, moc díky, že jste se nad tímto zamyslely a podělily se o to:) Vím, že to není lehké a právě proto to moc oceňuji:) Každý se dokáže za něco kritizovat, ale jen tak se ocenit, to už nám tolik nejde:/ A rozhodně si těchto vlastností ceňte:)

6 Jolča Jolča | 18. ledna 2015 v 15:28 | Reagovat

Tak děkují :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama