Leden 2015

Happy Birthday to... #January

31. ledna 2015 v 11:22 | Sárča |  Happy Birthday to...
Takže tu máme nový formát článků, které budu jednou měsíčně přidávat:)
Jedná se o to, že mám spoustu oblíbených zpěváků, herců, sportovců... A chtěla jsem, abyste měli nějakou představu, co mám ráda a tak. Ale pokud bych sem měla psát každému oslavenci k narozeninám zvlášť, tento blog by rázem nebyl o ničem jiném..
Proto tu je moje geniální řešení, kde tedy, jak již jsem zmínila, jednou měsíčně vyjde článek, kde budou všichni (nebo alespoň většina) oslavenců za minulý měsíc:)
Tak snad se vám můj nápad bude líbit stejně tak, jako mně:D
A za měsíc leden tu máme tyto oslavence: ↓

Den dvacátý druhý- Moje nejranějšívzpomínka

30. ledna 2015 v 15:18 | Sárča |  30 Day Challenge
Čaute!:)
Jak si dnešek užíváte? Lyžovačka, relax doma nebo úplně něco jiného? :) Já se chystám na večer a protože nějak nestíhám, ale nechci tuto výzvu znovu vynechat, tento článek bude zřejmě o něco kratší, než obvykle.
Sice vždy říkám, že minulost je minulost, ale vzpomínky nejsou jenom špatné a jsou tu i ty zábavné, či hezké, které zahřejí u srdíčka:)
22. Jaká je tvá nejranější vzpomínka?
Nevím, jestli je to ta nejranější, ale jednu z prvních vzpomínek bych přiřadila k zážitku z prvních dní školky. ↓

Den dvacátý první- My fav food:)

29. ledna 2015 v 18:57 | Sárča |  30 Day Challenge
Zdravím:)
Tak jak jste přežili dnešní vysvědčení? My si před ním ještě stihli napsat test z matiky, který snad nedopadne až tak špatně(?) A vysvědčení se taky dalo. Sice jsem se nějaké té trojce nevyhnula, ale na prvák se mi docela líbí:) Nic lepšího jsem ani asi neočekávala:D
Také chci moc poděkovat za vaše reakce na předchozí článek! Moc mě potěšily, opravdu moc děkuji!:))
Chtěla bych upozornit, že dnešním příspěvkem možná ve většině lidí rozpoutám neklid, neboť se bude jednat o... jídlo:):D Uvědomuji si to a tímto se omlouvám všem, kteří při čtení tohoto článku dostanou hlad nebo na něco dobrého chuť:D
21.Vyjmenuj tvých 10 oblíbrných jídel.
No problemo..:D
Spoustu jídel vynechám, zapomenu na ně, což mě mrzí, ale miluji všelijaké dobrůtky a tak dlouhý seznam by nikoho číst nebavilo, ani mě, tak pojďme radši jen na těch 10:D
1.Pizza
-kdykoliv a s čimkoliv:D Když to nese název pizza, nikdy, NIKDY tím nepohrdnu:D
2.Lasagne
:3
-teda pouze ty slané. Po tvarohových s všelijakým ovocem se vždy skoro osypu a jsem radši o hladu (což u mě není moc obvyklé:D )
3.Čokoláda
-to už si i kamarádi navykli..když mají čokoládu, většinou mi ji hned:D Zřídkakdy odmítnu:D
Mám skvělé kámoše:3:D)
4.Noky
-maminčiny, ty nejlepší:D
:3
5.Jahody
-v kombinaci s čokoládou jedna z nejlepších věci ever:3
-kamarád mi jednou koupil jahodový pohár se šlehačkou zalitý jahodovým sirupem... prostě jahodami se u mě nikdy nic nezkazí:D:)

Den dvacátý-Kdybych tenkrát...

28. ledna 2015 v 20:37 | Sárča |  30 Day Challenge
Tak a tímto máme za sebou 2/3 z této výzvy:) Abych byla upřímná, jsem docela ráda, že už se blíží ke konci, protože jsem ji plánovala přidávat každý den, avšak škola mi to nedovolila..:/ Vždy jsem měla špatný pocit, že jsem ji nestihla přidat.. Tak teď se do toho opět hodlám položit naplno! :) (no,spíše až po neděli):) Sice nežiju v žádném velkoměstě, ale maturáků se tu vyrojilo poměrně dost a přestože jsem na tento, co se v pátek bude konat, původně jít nechtěla, kamarádi mě zlomili a tak přeci jen nakonec jdu:D:)
A jaké plány na prázdniny a víkend máte vy?:)
Dnešní otázka mě po dlouhé době docela zaujala, tak s chutí do toho..:)
20.Napiš něco, co tě vždy přinutí myslet na: 'Kdybych tenkrát něco udělala jinak'
Takových případů jsem zažila opravdu dost a vím, že nejsem sama. Něco se stane, uplyne nějaká ta doba a my začneme přemýšlet, že jsme to tehdy přeci jen měli udělat jinak. Ať už se jedná o cokoliv.
Nechci tu psát žádné srdceryvné historky. Některé jsou až moc soukromé, jiné by vás nijak nezaujaly.. Tak nevím, pro jakou se rozhodnout..:)
Pojďme si dát ještě trochu té úvahy..(poslední dobou jsem si ji docela oblíbila)
Často si řeknu 'kdyby', ale pak se hned napomenu...Žádné kdyby vlastně neexistuje.. To, co se stalo, je minulost. Neznám nikoho, komu by 'kdyby' přineslo něco dobrého..:) Snad jen ponaučení, aby příště žádné kdyby říkat nemusel..:) Takže žijte tak, jak chcete, jak potřebujete, aby 'kdyby' z vašeho slovníku vymizelo:)

Den devatenáctý- Jak zaujmout?:)

27. ledna 2015 v 20:47 | Sárča |  30 Day Challenge
Tak ten název článku zní opravdu hodně lacině:D Ale otázka není o nic lepší...Bohužel...:D:/
19. Napiš alespoň pět způsobů, jak získat tvé srdce.
Dobře, berme to tak, že se mě teď nikdo nesnaží zabít a pouze ho zajímá, s jakou taktikou by po mně měl jít, abych se do něho zamilovala. Takhle to zní hrozně, protože na to ani recept není, prostě se mi líbí milí charizmatičtí kluci, kteří nemají v hlavě jen gel na vlasy...:)
Takže já si to pojmu po svém-co udělat, aby mě kluk zaujmul:) To už přeci jen zní líp (kdo ty otázky vymýšlel, ach jo..)

Den sedmnáctý, osmnáctý- Vše se točí kolem školy..

26. ledna 2015 v 19:29 | Sárča |  30 Day Challenge
Dnešní otázka se točí kolem školy. Proč se mi tohle děje..Sedím nad učením a řeknu si, proč sem nehodit článek týkající se výzvy..Kouknu na otázku a zjistím, že se točí kolem mého milovaného ústavu..:/
Btw, taky na vaší škole máte to, že jen co se uzavřou známky na staré pololetí, učitelé hned začnou zkoušet na nové? Nebo je to jen u nás?:D Zítra dvě písemky, na které se stejně moc připravit nedá (ano, moje oblíbená matika..jak já ji miluju..). Tak držte palce, zítra to budu vážně potřebovat! :(:D
Jak tak na to koukám, tímto článkem shrnu rovnou dvě otázky, tak snad to nebude vadit, protože na sebe navazují;)
17. Řekni nám něco o své škole/práci.
18. Máš nějaké vysněné povolání?
Takže již pátým rokem navštěvuji místní gymnázium. Proč pátým rokem? Jsem na víceletém gymplu a nyní jsem v kvintě, takže vlastně prvák:)
Jsem zaměřená spíše na humanitní předměty, což znamená, že třeba takové ZSV mě baví milionkrát víc, než fyzika či matika.
Abych byla upřímná, párkrát jsem uvažovala, jestli bych neměla přestoupit na jinou školu, protože jsem nevěděla, zda je gympl to, co bych od života chtěla. Po dlouhém uvažování jsem se utvrdila v názoru, že bude nejlepší zůstat i z toho důvodu, že opravdu nevím, co bych v budoucnu chtěla dělat. Jen vím, že bych se chtěla dostat na vysokou a takhle mám ještě pár let na rozmyšlení, jakým směrem se za ty tři roky vydat:)
Chtěla jsem toho dělat hodně. Jako menší veterinářka, později doktorka či právnička. Jenže časem jsem zjistila, že na doktora bych asi neměla z toho důvodu, že krev mi neděla vždy úplně dobře..:x Ošetřit bych dokázala, ale když bych viděla někoho třeba s potrhanými žílami, hrozilo by tu riziko, že by to se mnou po ošetření zřejmě seklo, což by na práci doktora nebylo nejvhodnější:D A práva...Ty mě vždycky zajímaly a stále zajímají, problém je však ten, že já do své hlavy nenasoukám letopočty. Prostě nemám moc dobrou pamět na čísla (jak na která), ale letopočty a paragrafy bych si do hlavy nasoukala opravdu stěží...:x

Návštěvnost 19/1/2015- 25/1/2015

26. ledna 2015 v 18:06 | Sárča |  Návštěvnost blogu
Zdravím, jak jsem již minulý týden psala, chtěla bych si tady psát návštěvnost, abych tak nějak byla v obraze a mohla postupně porovnávat s jinými týdny:)
Pondělí...27
Úterý...33
Středa...20
Čtvrtek...15
Pátek...21
Sobota...50
Neděle...77
Celkem...243
!!!
Moc všem svým čtenářům děkuji! Během včerejška 77 lidí?! Lidi, to je naprosto perfektní a já jsem z toho nemálo v šoku!:D Moc všem děkuji! <3 :))

Co je zakázáno, to je povoleno?

25. ledna 2015 v 19:26 | Sárča |  Téma týdne
"Co je zakázáno, to je povoleno."
Toto nám v minulém ročníku řekla jedna naše profesorka. Neustále mi to pobíhá v hlavě a nevím, co nám tím tehdy chtěla vlastně naznačit.
Když se řekne zákaz, člověku se vybaví něco nedostupného. Něco, co nesmí udělat či na to ani pomyslet. Mně osobně mnoho druhů zákazů nepřijde nikterak opodstatněných. Vezměme si např. tuto ukázkovou situaci: Spokojeně si lenošíte u televize a koukáte na 'Bořiče mýtů'. Tihle týpci mají někdy vážně ujeté nápady, mezi něž patří i ten, kdy se jeden z nich nechal pohřbít zaživa. Koukáte na to a říkáte si, jaký je to blázen, jak je to vůbec mohlo napadnout. Pak ovšem přijde ta osudová věta: "NEzkoušejte toto doma!" A já se ptám, co má toto za logiku? Napadlo by normálního člověka jen tak jít a nechat se pohřbít zaživa? Já myslím, že ne. Ovšem tato věta mnohdy slouží jako první impuls k vyvedení nějaké té blbosti...

Úsměv prosím..:)

24. ledna 2015 v 21:57 | Sárča |  Úvahy, články..
Rozhodla jsem se pro něco, co se na tomto blogu ještě neobjevilo.. A to různorodé tipy, které by měli pomoci k duševní pohodě a tím nám poskytnout lepší pocit ze sebe sama a celkově ze všeho, co nás obklopuje:) Vypíšu zde několik rad a tipů, které se osobně snažím dodržovat i já, či mě nějak inspirovali či zaujali..:) Tak jdeme na to:)

•ÚSMĚV-úsmívejte se všude, kde to jen jde. Nejen že na lidi ve svém okolí budete působit přátelštějším dojmem, ale má to blahodárný účinek i na váš organismus. Usmívejte se, ať už k tomu máte důvod, nebo ne:)
Snažte se brát všechno pozitivně-přestože vás ta daná věc v tu danou chvíli může bolet sebevíc, věřte, že jednou ta největší bolest odejde a bude vám dána možnost, zda se z ní poučíte nebo ne.
Pokud se z ní poučíte, můžeme říct: 'Co tě nezabije, to tě posílí.'
Pokud ne, můžeme v klidu prohlásit toto: 'Co tě nezabije, to se tě pokusí zabít znovu.'
•Odsuňte nenávist na druhou kolej a vůbec se s ní netrapte. Ten člověk, kterého nemáte rádi není vaší nenávisti hoden, proč byste se s ním měli vůbec zaobírat a věnovat mu své city..?:)
•Jste jedineční, tak na to myslete. Neporovnávejte se s ostatními, nedělá to dobrotu. Nehleďte na to, že Marcela vypadá jako dokonalá panenka Barbie a vy máte křivější nos či pár kilo navíc. Buďte sami sebou. Vy jste vy, ne Marcela, ta má svůj život, vy máte svůj.:)

Den šestnáctý- Rozečtená knížka

24. ledna 2015 v 20:05 | Sárča |  30 Day Challenge
Šestnáctý den (ano, jsem ve skluzu, ale vůbec jsem nestíhala) není nikterak záživný, proto se můžete zanedlouho těšit ještě na jeden článek, který se této výzvy netýká:)
Přesto je tu jeden bod, čím je tento článek aspoň trošku speciální..Je to devětadvacátý článek na tomto blogu a jak zjišťuji, překonali jsme neuvěřitelnou hranici 650 návštěvníků!:) Díky moc!:)
Ještě než odpovím na dnešní otázku, ráda bych sem hodila odkaz na ask, kde se mě můžete na cokoliv zeptat:) KLIK
16. Jakou knížku momentálně čteš a jaká byla poslední knížka, kterou jsi dočetla?
Jak říkám, takové nezáživné téma, ale odpovědět bych měla:D:)
Musím říct, že čtení již odmala miluji, jen na to není kvůli škole tolik času, kolik bych chtěla a když se přeci jen nějaký najde, tak je tu povinná četba, kterou musím upřednostnit přede mnou vybranými knížkami:(
Ale knížka, kterou jsem naposledy dočetla má název 'Terapie Láskou' (recenze zde). Protože jsem o ní již jednou psala, moc se k ní vracet nebudu:) Snad jen, že jsem měla možnost si přečíst knížku a i vidět film a přestože se film trochu knížce vymyká, oboje doporučuji:)
Knížka, kterou mám rozečtenou právě teď, je z českého prostředí a má název 'Dvakrát dospělá'. Momentálně jsem asi tak v půlce knížky a ráda bych ji v následujících pár dnech konečně dočetla:) Jen co se tak stane. můžete zde očekávat recenzi i na tuto knížku:)
Sice trošku kratší, ale dnes se zde určitě objeví ještě jeden článek a během zítřejšího dne můžete očekávat několik dalších:)